راهنمای سفر با قطار و خرید بلیط قطار

آخرین مطالب

۴ مطلب در فروردين ۱۳۹۸ ثبت شده است

حرف از سفر کردن که می‌شود خیلی‌ها اولین چیزی به ذهنشان می‌رسد این است که پولش را از کجا بیاوریم، با این گرانی‌ها که دیگر نمی‌شود سفر کرد. خیلی‌ها با این فکر که هزینه ی رفت و برگشت و اقامت و خورد و خوراک از عهده‌ی هر کسی برنمی‌آید، از خیر سفر کردن می‌گذرند؛ غافل از اینکه با یک سری ترفندها چطور ارزان سفر کنیم ؟ و از سفر خود لذت ببریم. با راهنمای سفر با قطار و خرید بلیط قطار همراه باشید.

ارزان سفر کنیم 

هزینه‌ی حمل و نقل را چه کار کنیم؟

راه‌های زیادی برای حمل و نقل وجود دارد. یکی از آن‌ها استفاده از سامانه‌ی سفر اشتراکی است. اگر می‌خواهید از ماشین شخصی‌تان برای سفر استفاده کنید می‌توانید در یکی از سامانه‌های سفر اشتراکی برای خود همسفر پیدا کنید و با تقسیم کردن هزینه، ارزان‌تر سفر کنید. شاید همین همسفرها تبدیل به دوستان جدید شما شدند. برای سفر به شهر شاهرود می توانید از بلیط قطار مشهد شاهرود استفاده کنید.

اگر تمایل داشتید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید خرید بلیط قطار گزینۀ مناسبی برای یک سفر کم‌هزینه است. لذت بردن از مناظر در مسیر سفر بدون اینکه نیاز باشد رانندگی کنید از مزایای سفر با قطار و  خرید بلیط قطار است حتی اگر کمی دیرتر به مقصد برسید. اگر از مسیر سفر به اندازه‌ی مقصد لذت ببریم دیگر خودمان را ملزم نمی‌کنیم که یا با هواپیما سفر می‌کنم یا اصلاً سفر نمی‌کنم.

سفر کردن بدون ماشین شخصی به این معنی نیست که در مقصد باید همیشه از تاکسی‌های دربست برای جابه جایی درون شهری استفاده کنید. با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی درون شهری هم هزینه‌تان کمتر می‌شود و هم به جذابیت سفرتان اضافه می‌شود چون فرصت پیدا می‌کنید به مردم محلی نزدیک شوید و با آن‌ها معاشرت کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ فروردين ۹۸ ، ۱۵:۴۸
امیر علیپور

از سال‌های دور تا به امروز، در بین اهالی سفر و سفرنامه‌نویسان، مسیر سفر، از بخش‌های جذاب و مهم مسافرت‌هایشان بوده است. اگر در سفرهایتان تنها به رسیدن به مقصد فکر نمی‌کنید و مسیر و طول آن نیز برای شما لذت‌بخش است، پیشنهاد می‌کنیم سفر با قطار را در برنامه‌‌ریزی‌های خود قرار دهید. سفر با قطار می‌تواند راحت، لذت بخش و مقرون به صرفه باشد. اگر خرید بلیط قطار تهران تبریز دارید، در ادامه با خواندن و رعایت برخی نکات احتیاطی ساده اما مهم از راهنمای سفر با قطار ، می‌توانید خطراتی همچون آسیب دیدن، راهنمای سفر با قطار بیماری و سرقت را در این نوع سفر به حداقل برسانید و لحظاتی لذت‌بخش و فراموش نشدنی از این نوع سفر را برای خود و همراهان‌تان رقم بزنید. با راهنمای سفر با قطار و خرید بلیط قطار همراه باشید.

قبل از سفر

اگر تنها سفر می‌کنید، برای راحتی در جابجایی و حمل وسایل سعی کنید بار سفرتان را سبک ببندید؛ زیرا بسته به مقصدتان ممکن است در ایستگاه قطار باربر در دسترس نباشد. اما اگر امکان حمل وسایل بیشتر را دارید، چمدان‌تان را تا جایی که دوست دارید پر کنید؛ زیرا محدودیت کمتر میزان بار در سفر با قطار نسبت به سایر وسایل حمل و نقل عمومی، از مزایای سفر با قطار خرید بلیط قطار شیراز قم است.

راهنمای سفر با قطار 

اگر تغییر قطار در برنامه سفرتان هست، تا حد امکان این جابجایی را در شب انجام ندهید.

پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه سفری ایمن داشته باشید و از مسیر برنامه ریزی که پیش از سفر انجام می‌دهید دور نشوید، در مورد ایستگاه‌ قطار مورد نظر خود تحقیق کنید. نظرات سایر مسافران در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند. برای مثال مواردی مانند میزان تاخیر قطار یا امنیت ایستگاه و نکاتی از این قبیل.

برای چمدان‌هایتان قفل بخرید. به ویژه اگر سفر طولانی با قطار دارید، برای داشتن امنیت بیشتر وسایل‌تان، می‌توانید با استفاده از  تسمه‌ یا طناب‌های کوهنوری و همچنین قلاب کارابین کوهنوردی چمدان‌تان را به قفسه‌های محل بار بالای سرتان ببندید. همچنین برای حفظ و نگهداری پول نقد،کارت‌های اعتباری و بلیط خود، استفاده از کیف دستی کمری را پیشنهاد می‌کنیم که به راحتی  دور کمرتان مثل کمربند بسته شده و از شما جدا نمی‌شود. به هیچ وجه پول نقد و بلیط قطار شیراز بندرعباس خود را در داخل کوله پشتی یا کیف پولتان نگذارید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۶ فروردين ۹۸ ، ۱۵:۴۶
امیر علیپور

سفر با قطار مزایای ویژه‌ای دارد، نسبت به اتومبیل شخصی امن‌تر و نسبت به هواپیما به صرفه‌تر است. علاوه براین ویژگی‌های دیگری نیز دارد که آن را برای ماجراجویان، خانواده‌ها، دانشجویان و بسیاری از گروه‌های دیگر به یک وسیله محبوب برای سفر تبدیل کرده است. اگر در انتخاب قطار به عنوان وسیله سفر خود هنوز شک دارید، این مقاله مِستر بلیط را بخوانید تا مزایای سفر با قطار با بهتر بدانید. با راهنمای سفر با قطار و خرید بلیط قطار همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

سفر با قطار

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ فروردين ۹۸ ، ۱۵:۴۴
امیر علیپور

اگر صحبت از سفری امن و راحت باشد به طور حتم قطار یکی از اولین انتخاب‌ها خواهد بود. پس اگر برای سفر خود قطار را انتخاب کرده‌اید با بلیط قطار خریده‌اید و در آستانه سفر هستید، در ادامه با مِستر بلیط همراه باشید تا با نکاتی در سفر با قطار آشنا شوید و با رعایت آنها تجربه‌ای خاطره‌انگیز از سفر با قطار را کسب کنید. با راهنمای سفر با قطار و خرید بلیط قطار همراه باشید.

سفر با قطار 

همراه داشتن میان وعده

با اینکه در اکثر قطارها بوفه و رستوران وجود دارد اما پیشنهاد می‌کنیم میان وعده سبکی در سفر خود با قطار به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است با قیمت‌های گران خوراکی‌ها مواجه شوید و یا خوراکی مورد علاقه شما موجود نباشد. به ویژه اگر سفر شما بیشتر از 12 ساعت زمان می‌برد از بردن خوراکی و تنقلاتی مانند ساندوچی کوچک، آجیل و میوه غافل نشوید و لذت خوردن این خوراکی‌های خوشمزه همراه با تماشای منظره بیرون را از دست ندهید.

سفر با قطار 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ فروردين ۹۸ ، ۱۵:۳۵
امیر علیپور